Кафедра дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань

Співробітники кафедри


savychuk-o-vСавичук Олександр Васильович
– завідувач  кафедри

доктор медичних наук, професор

Закінчив Київський медичний інститут імені О.О. Богомольця (1987 р.)

У 1993 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидат медичних наук «Клініка і особливості комплексного лікування хронічного рецидивуючого стоматиту у дітей», а у  2004 році захистив докторську дисертацію на тему: «Клініко-патогенетичне обґрунтування профілактики і лікування хронічного рецидивуючого афтозного стоматиту у дітей (клініко-експериментальне дослідження)».

з 2008 по 2010 рр. – в.о. декана факультету по роботі з іноземними студентами. З 2010 по 2016 рр. декан факультету по роботі з іноземними студентами.

Сфера наукових інтересів: захворювання зубів та слизової оболонки порожнини рота.

 

 

 

Професори кафедри

1_khomenkoХоменко Лариса Олександрівна – доктор медичних наук, професор , Заслужений діяч науки і техніки України

У  1959 році закінчила стоматологічний факультет Київського медичного інституту імені О.О.Богомольця.   З 1961 року по 1964 рік навчалась в аспірантурі на кафедрі терапевтичної стоматології.  З 1964 року – асистент, з 1977 року – доцент,  з 1982 р. – професор кафедри терапевтичної стоматології Київського медичного інституту.

У 1965 році захистила дисертацію «Ферменты протеолиза в терапии периодонтита» на здобуття вченого ступеня кандидата медичних наук.

У 1989 році захистила дисертацію «Ферменты протеолиза и их ингирбиторы в патогенезе. диагностике и лечении пародотоза» на здобуття вченого ступеня доктора медичних наук.

В 1989 році обрана за конкурсом на посаду завідуючої кафедри дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань Національного медичного університету імені О.О.Богомольця.

Очолювала кафедру дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань з 1989 по 2016 роки.

Під керівництвом проф. Хоменко Л.О. плідно розвивались важливі фундаментальні та прикладні наукові напрямки:

– застосування ферментних препаратів та вивчення механізмів їх дії при лікуванні періодонтиту, захворювань тканин пародонту та слизової оболонки порожнини рота (1963 – 1973 рр.);

– вивчення ферментних систем протеолізу та їх інгібіторів в патогенезі захворювань тканин пародонту (1973 – 1989 рр.);

– дослідження проблем лікування та профілактики початкових форм карієсу у дітей та створення багатокомпонентного ремінералізуюячого засобу “Профокар» (1989 – 1993 рр.);

– вивчення патогенезу, клінічних особливостей, лікування і профілактики основних стоматологічних захворювань у дітей, які мешкають в умовах постійного впливу малих доз радіації  (1993 – 1995 рр.);

– вивчення етіології, патогенезу карієсу і його ускладнень, захворювань слизової оболонки порожнини рота у дітей, а також виявлення взаємозв’язку між цими захворюваннями й загальносоматичним станом здоров’я дитини (1995 – 1999 рр.);

–  вивчення патогенезу, клінічних особливостей, лікування і профілактики основних стоматологічних захворювань у дітей, які мешкають в регіоназ з різним рівнем забруднення довкілля (2000 – 2012 рр.);

– дослідження проблем етіології, патогенезу клініки,лікування та профілактики раньього карієсу у дітей (2004 – 2014 рр.);

– розробка, апробація і клінічна оцінка сучасних засобів первинної профілактики стоматологічних захворювань вітчизняного виробництва (1999 – 2014 рр.);

Важливим напрямком діяльності також є первинна профілактика стоматологічних захворювань. Професор Л.О. Хоменко – ініціатор створення „Державної програми первинної профілактики та лікування стоматологічних захворювань” (2002-2007 рр.), що була затверджена Указом Президента України, Протоколів надання медичної допомоги дітям за спеціальністю «Дитяча терапевтична стоматологія». Понад 10 років професор Хоменко Л.О. була Головним позаштатним спеціалістом з дитячої стоматології  МОЗ України.

Велику увагу професор Хоменко Л.О.приділяє видавничій діяльності. Під її редакцією видано перший за останні 40 років україномовний підручник для медичних вузів “Терапевтична стоматологія дитячого віку” (перше видання – 1999р., наступні видання – 2001р., 2007р.,2014р.), який отримав ІІІ місце на конкурсі підручників ВНМЗ ІІІ-ІУ рівнів акредитації МОЗ України.

Під керівництвом професора Л.О. Хоменко захищено 7 докторських і 25 кандидатських дисертацій. Опубліковано  понад 450 наукових статей, отримано біля 50 авторських свідоцтв і патентів.

Професор Хоменко Л.О. неодноразово призначалась експертом по стоматології ВАК і ДАК МОН України, впродовж багатьох років є головою апробаційної ради «Стоматологія» і членом спеціалізованої вченої ради Д26.003.05 при Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця

Надзвичайно працелюбна, вимоглива до себе та оточуючих людей, займає активну громадянську позицію. Більш за все цінує такі якості характеру, як чесність та пунктуальність. Критично сприймає байдужих, лінивих і неорганізованих. Вважає, що успіх сам по собі не приходить, це – щоденна і клопітка робота, перш за все над собою.

Майбутнє дитячої терапевтичної стоматології вбачає у широкому запровадженні первинної профілактики стоматологічних захворювань, внаслідок чого лікування ускладненого карієсу у дітей має відходити на другий план. Побажання наступним поколінням – бути більш толерантними один до одного, цивілізованими та інтелігентними людьми.


4_bidenkoБіденко Наталія Василівна
– професор кафедри, декан стоматологічного факультету.

доктор медичних наук, професор.

Закінчила Київський медичний інститут імені О.О. Богомольця (1986 р.)

У 1998 році захистила дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата медичних наук на тему: «Особливості клініки, профілактики та лікування карієсу і гінгівіту у дітей з дифузним еутиреоїдним волом», а у  2012 році захистила докторську дисертацію на тему: «Патогенез, клінічна картина, прогнозування, особливості лікування і профілактики карієсу зубів у дітей віком до 3 років».

Сфера наукових інтересів: карієс раннього дитячого віку, профілактика стоматологічних захворювань, ендодонтичне лкування у дітей, реставрація тимчасових зубів.

 

 

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Остапко Олена Іванівна – професор кафедри

доктор медичних наук, професор

Відповідає за методичну роботу кафедри, як опорної.

Вчений секретар Спеціалізованої Вченої ради Д. 26.003.05

Закінчила Київський медичний інститут імені О.О. Богомольця (1982 р.)

У 1994 році захистила дисертацію на здобуття вченого ступеня кандидата медичних наук на тему: «Особливості перебігу, лікування та профілактики карієсу зубів у дітей з хронічними захворюваннями органів травлення», а у  2011 році захистила докторську дисертацію на тему: «Наукове обгрунтування профілактики основних стоматологічних захворювань у дітей в регіонх з різним рівнем забруднення довкілля».

Сфера наукових інтересів: профілактика стоматологічних захворювань, дитяча терапевтична стоматологія.

 

Доценти кафедри

5_golubevaГолубєва Інна Миколаївна – доцент кафедри

кандидат медичних наук, доцент

Відповідає за методичне забезпечення 5, курсу банк тестових завдань на кафедрі та підготовку до ЛІІ „Крок-2. Стоматологія”, секретар опорної кафедри.

Закінчила у 1988 році Київський медичний інститут імені О.О.Богомольця.

У 1999 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Особливості клініки, патогенезу та лікування гінгівіту у дітей».

Сфера наукових інтересів: профілактика та лікування захворювань пародонта у дітей.

 

 

 

6_zaicevaЗайцева Євгенія Михайлівна – доцент кафедри

кандидат медичних наук, доцент

Відповідає за методичне забезпечення 4 курсу.

У 1977 році закінчила Київський медичний інститут.

В 1997 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Клініко-імунологічні показники і кореляція їх змін при різних формах червоного плоского лишаю»

Сфера наукових інтересів: захворювання слизової оболонки порожнини рота у дітей.

 

 

7_lubaretsЛюбарець Світлана Федорівна – доцент кафедри

кандидат медичних наук, доцент

Відповідає за навчально-методичну роботу на кафедрі

Закінчила Український державний медичний університет імені О.О. Богомольця (1993 р.)

У 2004 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Характеристика стану твердих тканин зубів та пародонту у дітей з хронічним тиреоїдитом та його фармакологічна корекція».

Сфера наукових інтересів: вади твердих тканин зубів.

 

16_pliskaПлиска Олена Миколаївна – доцент кафедри

кандидат медичних наук

Відповідає за англомовну форму навчання, секретар кафедри.

Закінчила Київський медичний інститут імені О.О. Богомольця (1989 р.)

У 2007 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Лікування деструктивних форм періодонтиту у дітей».

Сфера наукових інтересів: Лікування ускладнень карієсу постійних зубів з несформованими коренями, біокераміка в медицині.

 

 

18_sorochenkoСороченко Григорій Валерійович доцент кафедри

кандидат медичних наук

Відповідає за АСУ «Електронний деканат», роботу наукового студентського гуртка, за техніку безпеки праці на кафедрі, матеріально-відповідальна особа на кафедрі.

Закінчив у 2001 році Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.

У 2010 році захистив кандидатську дисертацію на тему: «Клініко-лабораторна оцінка ефективності лікувально-профілактичних зубних паст у профілактиці карієсу»

Сфера наукових інтересів: профілактика карієсу постійних зубів у дітей.

 

8_shmatkoШматко Володимир Іванович – доцент кафедри

кандидат медичних наук, доцент

Відповідає лікувально-консультативну роботу на кафедрі.

У 1972 році закінчив Київський медичний інститут.

У 1985 році захистив кандидатську дисертацію на тему: “Клініко-імунологічна характеристика та ефективність терапії левомізолом хворих пародонтитом”.

Сфера наукових інтересів: імунологічні особливості основних стоматологічних захворювань.

 

 

Асистенти кафедри

 

9_vovchenkoВовченко Людмила Олександрівна асистент кафедри

кандидат медичних наук

Відповідальна за методичне забезпечення 3 курсу та виробничу практику з профілактики стоматологічних захворювань.

У 1992 році закінчила Київський медичний інститут імені О.О. Богомольця.

У 2003 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Особливості клінічного перебігу карієсу у дітей з хронічними тонзилитами та після тонзилєктомії та його профілактика».

Сфера наукових інтересів: Лікування дітей під загальним знеболенням.

 

 

 

 

10_voevodaВоєвода Олена Олександрівна – асистент кафедри

кандидат медичних наук

Відповідальна за ведення журналу поточних консультацій.

Закінчила у 1991 році Київський медичний інститут імені О.О. Богомольця.

У 2015 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Ендогенна профілактика карієсу постійних зубів у дітей».

Сфера наукових інтересів: профілактика стоматологічних захворювань, лікування множинного ускладненого карієсу в умовах загального знеболення.

 

 

Волкова Світлана Володимирівна асистент кафедри

кандидат медичних наук

 

11_dudaДуда Ольга Віталіївна асистент кафедри

Магістр медицини

У 2010 році закінчила Національний медичний університет імені О.О. Богомольця.

Виконує кандидатську дисертацію.

Сфера наукових інтересів: захворювання тканин пародонта у дітей на тлі соматичної патології

 

 

 

 

 

 

12_kononovichКононович Олена Францівна – асистент кафедри

кандидат медичних наук, доцент.

Відповідальна за роботу ФПК на кафедрі.

Закінчила Іркутський  державний  медичний  інститут  у 1955 році.

В 1964 закінчила аспірантуру на кафедрі  терапевтичної стоматології в  Київському медичному інституті.

У 1964 році захистила кандидатську дисертацію на тему: „Конкрементозний пульпіт, патогенез, клініка та лікування”.

Сфера наукових інтересів: карієс та його ускладнення.

 

13_legenchykЛегенчук Оксана Володимирівна асистент кафедри

кандидат медичних наук

Закінчила у 1992 році Київський медичний інститут імені О.О.Богомольця.

У 2005 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Клінічна характеристика змін у порожнині рота, їх профілактика та лікування у дітей з гострими формами лейкемій».

Сфера наукових інтересів: прояви захворювань крові у порожнині рота у дітей.

 

 

 

14_mozgovaМозгова Олена Миколаївна – асистент кафедри

кандидат медичних наук

Відповідає за проведення виробничої практики з дитячої терапевтичної стоматології зі студентами V курсу.

Закінчила у 1990 році Київський медичний інститут імені О.О.Богомольця.

У 2010 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Клініко-лабораторна оцінка ефективності лікування герпетичної інфекції порожнини рота у дітей»

Сфера наукових інтересів: діагностика та лікування вірусних уражень СОПР.

 

15_nemirovichНемирович Юлія Петрівна  – асистент кафедри

кандидат медичних наук

Відповідає за методичне забезпечення студентів 2 курсу та виробничу практику 2 курсу

Закінчила у 1995 році Український державний медичний університет імені О.О.Богомольця.

У 2014 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Профілактика і лікування захворювань твердих тканин зубів і пародонту у дітей шкільного віку, які мешкають в екологічно несприятливих регіонах».

Сфера наукових інтересів: профілактика карієсу та захворювань пародонта у дітей.

 

14_opanasenkoОпанасенко Ольга Олександрівна  – асистент кафедри

кандидат медичних наук

Відповідає за підготовку навчальних занять зі студентами 5го курсу лікувальних факультетів.

Закінчила у 1996 році Київський медичний інститут імені О.О. Богомольця.

У 2014 році захистила кандидатську дисертацію на тему«Оцінка факторів ризику, профілактика та лікування захворювань пародонту у дітей»

Сфера наукових інтересів: лікування захворювань пародонта у дітей.

 

 

17_prohnoПрохно Ольга Іванівна – асистент кафедри, заступник декана стоматологічного факультету.

кандидат медичних наук

 Відповідає за облік педнавантаження викладачів кафедри

Закінчила в 2000 році НМУ імені О.О. Богомольця.

У 2006 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Комлексна система профілактики стоматологічних захворювань у діетй з психоневрологічними вадами».

Сфера наукових інтересів: Санація порожнини рота дітей з особливими потребами в умовах анестезіологічного забезпечення.

 

19_shapovalovaШаповалова Ганна Іванівна – асистент кафедри

кандидат медичних наук

Відповідає за наукову роботу на кафедрі.

Закінчила у 1991 році Київський медичний інститут імені О.О. Богомольця.

Закінчила аспірантуру у 1998р.

У 2000 році захистила кандидатську дисертацію на тему: «Комплексна система профілактики захворювань твердих тканин зубів у дітей, які підпали під дію малих доз радіації».

Сфера наукових інтересів: захворювання твердих тканин зубів у дітей, морфологічна будова тимчасових зубі (коренева система в різні вікові періоди).

 

 

Старші лаборанти кафедри

 23_tatchenkoТатченко Алла Олегівна  – старший лаборант кафедри, магістр медицини

Сфера наукових інтересів: Вивчення форми та методів відновлення контактного пункту у тимчасовому прикусі.

 

 

 

 

 

 

 

25_liutikovЛютіков Олександр Ігорович  – аспірант кафедри

Магістр медицини

Сфера наукових інтересів: Реставраційне та ендодонтичне лікування тимчасових зубів.

Контактна інформація: lutikov.alex@gmail.com