Профілактика стоматологічних захворювань

При дотриманні правил гігієни ротової порожнини рот виглядає здоровим, а подих – свіжим та приємним. Це означає, що:

  • Зуби виглядають чистими та вільними від зубного каменю
  • Ясна рожеві, не болять і не кровоточать під час чищення зубною щіткою або зубною ниткою
  • Неприємний запах із рота не є постійною проблемою

Якщо Ваші ясна болять і кровоточать під час чищення зубною щіткою або зубною ниткою, а з рота виходить стійкий неприємний запах, зверніться до стоматолога. Ці симптоми можуть бути ознакою захворювання.

Стоматолог або гігієніст стоматологічний допоможуть Вам освоїти методи підтримки правильної гігієни ротової порожнини і вкажуть на ділянки ротової порожнини, що потребують особливої уваги під час чищення зубною щіткою і зубною ниткою.

Які методи підтримки правильної гігієни ротової порожнини?
Найнеобхідніша умова для здоров’я зубів та ясен – це підтримка правильної гігієни ротової порожнини. Здорові зуби – це не просто складова привабливої зовнішності та гарного самопочуття. Це ще і запорука повноцінного харчування і розбірливої мови. Від стану ротової порожнини багато в чому залежить здоров’я Вашого організму в цілому.

Щоденна профілактика, у тому числі правильне чищення зубів зубною щіткою і зубною ниткою, дозволяє запобігти розвитку захворювань ротової порожнини, і ці процедури є менш болісними, дорогими та проблемними, ніж лікування уражень, які могли б бути зупинені на початковій стадії.

Між регулярними візитами до стоматолога кожен із нас має дотримуватися простих рекомендацій, що значно зменшує ризик розвитку карієсу, пародонтиту й інших захворювань ротової порожнини. До них відносяться:

  • Двічі на день чистіть зуби зубною щіткою і щодня прочищайте міжзубні простори зубною ниткою
  • Дотримуйтеся збалансованого режиму харчування, обмежуючи проміжні закуски між основними прийомами їжі
  • Використовуйте продукти для догляду за ротовою порожниною із вмістом фтору, у тому числі й зубну пасту із вмістом фтору
  • Полощіть рот ополіскувачами із вмістом фтору, дотримуючись рекомендацій Вашого стоматолога
  • Якщо Ви живете в місцевості, де вода не фторується, стежте за тим, щоб Ваша дитина у віці до 12 років споживала збагачену фтором воду або харчову добавку фтору.

Правильна методика чищення зубів зубною щіткою

brush1 brush2 brush3
Розташуєте щітку під кутом 45° до ясен і робіть обертальні вимітальні рухи від ясен до зуба. М’якими рухами назад очистіть зовнішню, внутрішню і жувальну поверхні кожного зуба; М’якими рухами очистите поверхню язика – це освіжає подих шляхом видалення бактерій.

Методика правильного використання зубної нитки

floss1 floss2 floss3
Використовуйте приблизно 45 см зубної нитки, залишивши для чищення 2,5-5 см При чищенні обережно повторюйте форму ваших зубів Обов’язково очищайте поверхню під пришийковою частиною ясен, але при цьому не смикайте зубну нитку