Інноваційні технології

Керівництво Стоматологічного медичного центру НМУ імені О.О. Богомольця постійно піклується про впровадження найсучасніших методик лікування стоматологічних хворих та покращує матеріально-технічну базу всіх підрозділів Центру.

Сьогоденне життя ставить перед лікарями амбіційні задачі. Фахівці сучасних клінік якнайраціональніше використовують час пацієнта і свій час за рахунок максимально ефективної діагностики, прогресивного стоматологічного лікування та швидкої реабілітації після складних маніпуляцій.

Рентгенологічний метод діагностики є одним з головних в діагностиці захворювань зубо-щелепної системи у пацієнтів різного віку, тому широко використовується лікарями-стоматологами різних спеціалізацій.

3D комп’ютерний конусно-променевий томограф «My Ray Sky View 9» виробництва Італії є одним з найсучасніших рентгенологічних установок, що дає можливість впровадження інноваційних технологій, завдяки новітньому сучасному  комп’ютерному  програмуванню, яке дозволяє отримати тримірне зображення з дуже високою роздільною здатністю.

3D комп´ютерна томографія є одним з основних прикладів впровадження нових інноваційних технологій в медицині. Завдяки сучасній комп´ютерній програмі можливо отримувати тримірні діагностичні зображення.

Завдяки інноваційному напрямку в медицині, який засновано на використанні телекомунікаційних систем, можливий адресний обмін інформацією між спеціалістами з метою підвищення якості діагностики та лікування складних випадків.

Висока роздільна здатність та відносно низьке променеве навантаження роблять це метод найбільш цінним та інформативних порівняно з традиційними методами дослідження.

Перевагами цієї методики є:

  • Швидкість дослідження: сканування виконується за 24 секунди;
  • Позиціонування пацієнта в лежачому положенні за допомогою спеціальних лазерних променів;
  • Корекція положення пацієнта можлива безпосередньо з комп´ютера лікаря-рентгенолога;
  • Програмне забезпечення, яке дозволяє візуалізувати усі анатомічні структури досліджуваної ділянки, провести діагностику патологічних станів та визначитись з подальшим планом лікування;
  • Збереження інформації в форматі DICOM.

Сучасне відділення терапевтичної стоматології використовує останні здобутки иа передові технології стоматології, такі як: сучасні ефективні знеболюючі, термогутаперча, технології машинної ендодонтичної обробки та використання апекслокатора при лікуванні ускладнень карієсу, естетичні та довговічні  стоматологічні матеріали для самих вибагливих пацієнтів та сучасні фотополімери, що дають змогу відновити майже повністю втрачені тканини зуба та ін.

Відділення терапевтичної стоматології Стоматологічного медичного центру НМУ імені О.О. Богомольця обладнане найсучаснішим стоматологічним обладнанням для повної діагностики хвороб зубо-щелепної ділянки, безпечного і ефективного лікування карієсу та його ускладнень та повного відновлення некарієсогенних ушкоджень зубів (флюороз, травматичні ушкодження, ерозія емалі).

Лікарі Стоматологічного медичного центру у своїй роботі використовують кофердам, що дозволяє проводити лікування зубів більш якісно та безпечно для пацієнта.

Реставрація зубів із застосуванням кофердама

Перелік впроваджених в лікувальний процес відділення дитячої терапевтичної стоматології методів лікування та профілактики стоматологічних захворювань:

  • Застосування матеріалу на основі трикальційсилікату при лікуванні травматичних уражень постійних зубів з незавершеним формуванням кореня.
  • Одномоментна апексифікація із застосуванням матеріалів на основі мінеральних триоксидагрегатів при лікуванні постійних зубів з незавершеним формуванням кореня.
  • Застосування композиційних матеріалів при відновленні тимчасових зубів після ендодонтичного лікування.
  • Застосування диференційованих схем екзогенної профілактики карієсу постійних зубів на етапі вторинної мінералізації емалі.
  • Алгоритм оцінки ризику та профілактики розвитку ускладнень при порушеннях формування зубів у дітей.

Використання інформативних, достовірних і одночасно безпечних методів лікування тканин щелепно-лицевої ділянки визначає рівень провідної української стоматологічної клініки. Одним з пріоритетних напрямів є застосовування неівазивних методів, які можливо вживати у людей різного віку, включаючи дітей, осіб похилого віку та вагітних жінок. Одним з таких є лазерне випромінювання, що використовуєтьсядля лікування стоматологічних захворювань.

Стоматологічний медичний центр НМУ імені О.О.Богомольця обладнаний трьома найсучаснішими апаратами лазерної терапії.

1. Малий фізіотерапевтичний комплекс Scorpion Dental Optima. Однією з його складових є напівпровідниковий лазерній апарат, який випромінює лазерне світло в червоній ділянці видимого діапазону спектра. Лікар має можливість змінювати потужність та частоту випромінювання, час впливу, що значно покращує його терапевтичну ефективність. Використовуючи апарат Scorpion Dental Optima було проведено клінічну частину двох дисертаційних та однієї магістерської роботи. Методики лікування запатентовані та впроваджені в лікувальну практику Стоматологічному медичному центрі НМУ імені О.О.Богомольця та інших стоматологічних клінік України. Натепер використовується в комплексному лікуванні больового синдрому щелепно-лицевої ділянки, герпетичного стоматиту, червоного плескатого лишаю, невропатій системи трійчастого та лицевого нервів, тощо.

2. Апарат магніто-іч-лазерний терапевтичний Мілта-Ф-8 01. Апарат обладнаний сенсорним дисплеєм, на якому задається потужність випромінювання, частота коливань та тривалість процедури залежно від захворювання. Лазерне випромінювання в інфрачервоній ділянці підсилюється магнітною складовою апарату, що збільшує глибину проникнення випромінювання. Особливістю інфрачервоного лазерного випромінювання є можливість використанні в першу добу після хірургічного втручання, що поширює перелік нозологій і на хірургічну патологію, а саме: травматичні та запальні періостити зубів, м’язова контрактура, абсцеси та флегмони щелепно-лицевої ділянки. Використання інфрачервоного лазерного випромінювання призводить до зниження больового синдрому, зменшення набряку та збільшення відкривання рота.

3. Стоматологічний діодний лазер Elexxion Claros Pico. Сенсорний дисплей апарату із схематичними позначками різних режимів роботи спрощує роботу лікаря по вибору параметрів впливу. Апарат застосовується в ендодонтії, пародонтології та хірургії. Фотодинамічна терапія із використанням апарату доцільна при лікуванні хейлітів. В комплектацію апарату входять відповідні насадки, апарат укомплектований захисними окулярами для лікаря та хворого. Хірургічні маніпуляції за допомогою апарату Elexxion Claros Pico дозволяють проводити амбулаторні операції на м’яких тканинах порожнини рота та шкіри обличчя: корекцію ясенного краю, видалення папілом та фібром, гіпертрофічних папіліту та пульпіту, френулотомії вуздечок губ та язика, тощо.

Впровадження сучасних методів комп’ютерного моделювання, 3-D друку, тривимірного сканування об’єктів та цифрових CAD/CAM технологій сприяли стрімкому розвитку різних галузей науки і техніки. Швидкий розвиток обчислювальної техніки, комплексів програмного забезпечення, методів комп’ютерної діагностики якісно змінили підходи до діагностики та лікування захворювань та патологічних станів в стоматології та медицині в цілому. Використання подібних технологій дає змогу створювати прототипи кісток лицевого черепа, пацієнто-специфічні імплантати, навігаційні хірургічні шаблони, робочі ортопедичні моделі та конструкції (коронки, вініри, вкладки, повні знімні протези, бюгелі), ортодонтичні апарати, елайнери і т.д., використовуючи 3-D принтери та фрезерні станки з цифровим програмним управлінням. Зубні протези при цьому моделюються не вручну на гіпсових моделях, а на комп’ютері за допомогою спеціальних програм, і точність їх виготовлення за допомогою цифрової техніки збільшується в десятки разів. В розвинених країнах світу цифрова стоматологія поступово витісняє традиційні методи виготовлення зубних протезів, що дозволяє покращити продуктивність праці, прискорити обіг без втрати якості, оптимізувати та пришвидшити робочі процеси, а також підвищити рівень задоволеності лікарів та пацієнтів.

З метою покращення матеріально-технічного забезпечення Стоматологічного медичного центру НМУ імені О.О.Богомольця Адміністрацією університету здійснено закупівлю сучасного обладнання та створення лабораторії комп’ютерного моделювання і цифрової стоматології, яка не має аналогів серед державних стоматологічних клінік України. Закуплено сучасні 3D-принтери, що створюють моделі методом стереолітографії та методом швидкого прототипування, а також оптичний сканер для оцифровування стоматологічних відбитків та моделей. Такого роду рішення про створення високотехнологічної лабораторії дозволить отримувати практично всі типи ортопедичних конструкцій, зменшити відсоток помилок зумовлених людським фактором, створювати хірургічні шаблони для дентальної імплантації та щелепно-лицевої хірургії, щелепно-лицеві ектопротези. При цьому очікується суттєве зменшення потреби у витратних матеріалах та затрат часу на виготовлення протезних конструкцій.

Впровадження нових технологій дасть можливість покращити навчальний процес на базі Центру за рахунок демонстрації віртуальних операцій, відпрацювання навичок, повторення анатомії в об’ємному сприйнятті, створення єдиної цифрової бази клінічних випадків «learning case» для навчання студентів та інтернів, створення складних макетів для відпрацювання практичних навичок та демонстрації унікальних випадків.