Відділення терапевтичної стоматології

Сучасна  наука не стоїть на місці, і так само впевнено розвивається стоматологія. Якщо раніше терапевтична стоматологія складала свої повноваження на ліквідації патології в зубах, то наразі головна місія лікаря терапевта-стоматолога – це комфортне лікування для пацієнта  та повне відновлення  функції та естетики зуба і  зубо-щелепної системи загалом. Так, наприклад, лікування карієсу завжди в нашому відділенні  закінчується не простою пломбою, а реставрацією зуба згідно естетичних та морфологічних норм.

Сучасна терапевтична стоматологія  використовує останні відкриття в стоматології, такі як: ефективні знеболюючі, термогутаперча при лікуванні ускладнень карієсу, світловідбиваючі  стоматматеріали для самих вибагливих пацієнтів та сучасні фотополімери, що дають змогу відновити майже повністю втрачені тканини зуба та ін.

Терапевтичне відділення Стоматологічного медичного центру НМУ імені О.О. Богомольця обладнане найсучаснішим  стоматологічним обладнанням для  повної діагностики хвороб зубо-щелепної ділянки, безпечного і ефективного лікування карієсу та його ускладнень і повного відновлення некарієсогенних ушкоджень зубів (флюороз, травматичні ушкодження, ерозія емалі).

Лікарі відділення використовують найновіші технології стоматології для надання якісної стоматологічної допомоги та індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Ми піклуємося про кожного, хто звернувся до нас та готові надати якісне лікування таких хвороб твердих тканин зуба:

Карієс – це поступове руйнування твердих тканин зуба – емалі та дентину. Починається захворювання без симптомів. При відсутності необхідного лікування хвороба прогресує і призводить до утворення порожнини в тканинах зуба, а в подальшому і до можливої  втрати зубу.

Лікування карієсу:

Залежно від стадії захворювання і клінічної картини, лікування карієсу в нашій клініці проводиться з використанням різних методів. Якщо лікування розпочато на ранніх етапах, то воно пройде безболісно, швидко та комфортно для пацієнта.

 

Пульпіт – це запалення пульпи, особливої ​​сполучної тканини, яка заповнює порожнину зуба і включає в себе велику кількість судин і нервів. Це захворювання здатне доставити  багато неприємних відчуттів і, якщо вчасно не зайнятися лікуванням, може привести до розвитку періодонтиту.

Якщо у вас пульпіт, то знеболюючим тут не відбутися. Потрібно, не затягуючи, звертатися до стоматолога.

Лікування пульпіту

При лікуванні пульпіту кінцева мета лікаря – відновити цілісність зуба. Здійснити це можна декількома способами, які дозволяють зберегти зуб, але мають на увазі різну ступінь втручання.

1 спосіб – консервативне лікування. Медичне втручання в цьому випадку схоже на лікування при карієсі, тільки в даному випадку більше уваги приділяють медикаментозній обробці та дезінфекції порожнини зуба. На першому етапі лікування на дно порожнини наносять протизапальні і регенеруючі пасти. Потім порожнину з медикаментами закривають тимчасовою пломбою на кілька днів. Якщо у пацієнта після цього не з’являються скарги, ставлять постійну пломбу.

Цей спосіб хороший тим, що зберігається жива пульпа зуба. Але таке лікування можливе тільки при травматичній формі пульпіту, або якщо доступ до пульпи був відкритий випадково в ході лікування зуба. Якщо ж запалення пов’язане з тривалим перебуванням в пульпі бактерій, при такому методі лікування великий ризик ускладнень.

2 спосіб – депульпація. В цьому випадку спочатку чистяться канали зуба. З них повністю видаляється пульпа разом з нервами і кровоносними судинами. Видалення пульпи зазвичай відбувається із застосуванням анестетика. Канали розширюються, обробляються антисептичними засобами і пломбуються. Потім робиться рентгенівський знімок зуба. Це потрібно, щоб лікар міг переконатися, що канали запломбовані якісно і в них не залишилося порожнин. Останній етап – пломбування коронкової чостини зубу.

Для всіх лікарів відділення терапевтичної стоматології є обов’язковим  виконання протоколу ендодонтичного лікування ускладнень карієсу зубів.

Періодонтит – це запалення кореневої оболонки зубів (періодонта) і прилеглих до неї тканин. Запалення розвивається не тільки в зубі, також уражається зв’язка, завдяки якій він тримається. Зуб починає хитатися. Це найнебезпечніше ускладнення каріозного процесу. Лікування захворювання складне та комплексне, часто довготривале. Воно вимагає високої професійної майстерності лікаря, також передбачає застосування фізіотерапевтичних процедур і різних медикаментозних засобів. Наші лікарі володіють методиками, що дозволяють вилікувати і зберегти  навіть «безнадійні» зуби. За сучасними вимогами  лікування періодонтиту здійснюється в кілька етапів:

– проводиться рентгенологічний знімок зуба для визначення, в якій стадії і як розвивається періодонтит;
– розкривається зуб і проводиться механічна та медикаментозна обробка каналів як при пульпіті;
– канал заповнюється пастою, призначення якої розсмоктування кісти або гранульоми, а також для відновлення кісткової тканини;
– застосовується тимчасова пломба, після чого лікування періодонтиту переривають на 2 тижні;
– при відсутності  скарг у пацієнта відбувається пломбування каналів;
– на останньому етапі ставиться постійна пломба.

Ендодонтичне лікування

Ерозія емалі – це захворювання зубів некаріозного характеру, при якому спостерігається поступове її стирання. Ерозія, найчастіше виникає на найбільш опуклій частині зовнішньої поверхні зуба, у вигляді овального або округлого дефекту емалі.

Спеціалісти нашого відділення володіють найпрогресивнішими методами лікування некаріозних уражень твердих тканин зуба, використовуючи сучасні методи ремінералізуючої та відновлюючої  терапії.

Реставрація зубів із застосуванням кофердама

 

Реставрація зубів із застосуванням кофердама

 

Співробітники відділення терапевтичної стоматології

Смірнов Святослав Вікторович – завідувач відділення, лікар-стоматолог-терапевт вищої кваліфікаційної категорії

 

 

 

 

   Власенко Оксана Михайлівна  –  лікар-стоматолог-терапевт вищої категорії

   Подгородецька Наталія Олегівна – лікар-стоматолог-терапевт вищої категорії

   Кравцева Світлана Василівна – лікар-стоматолог-терапевт вищої категорії

   Мартинюк Ірина Олегівна – лікар-стоматолог-терапевт вищої категорії

   Мельник Оксана Іванівна – лікар-стоматолог-терапевт вищої категорії

   Осадча Тетяна Ігорівна – лікар-стоматолог-терапевт вищої категорії

   Чайкіна Ірина Володимирівна – лікар-стоматолог-терапевт вищої категорії

   Янкова Галина Федорівна – лікар-стоматолог-терапевт вищої категорії

   Начкебія Іріне Валер’янівна – лікар-стоматолог-терапевт

   Нестеров Олександр Сергійович – лікар-стоматолог-терапевт

Войчак Агнесса Ігорівна – лікар-стоматолог-терапевт 2 категорії

Нестеров Олександр Сергійович – лікар-стоматолог-терапевт без категорії

Білінський Юрій Станіславович –  лікар-стоматолог-терапевт вищої категорії

Владімірова Тетяна Валентинівна – лікар-стоматолог-терапевт вищої категорії

Федоренко Тетяна Анатоліївна – лікар-стоматолог-терапевт вищої категорії

Корнієнко Андрій Анатолійович – лікар-стоматолог-терапевт вищої категорії

Голубцова Ганна Володимирівна – лікар-стоматолог-терапевт вищої категорії