Лабораторія комп’ютерного моделювання та цифрової стоматології

Лабораторія комп’ютерного моделювання та цифрової стоматології була створена у 2017 році у рамках реорганізації СМЦ НМУ імені О.О. Богомольця відповідно до стратегії розвитку на 2017-2021 роки.

Лабораторія розташована на 4 поверсі стоматологічного корпусу.

Технічне оснащення:

SLA (стереолітографічний) 3D-принтер Formlabs Form2

DLP (Diod Light Projection) 3D-принтер B9 Creations B9 Creator

FDM (Fused Deposition Modeling) 3D-принтер Wanhao Duplicator 6

Лабораторний 3D-сканер MeditIdentica Light

Лабораторія комп’ютерного моделювання та цифрової стоматології СМЦ НМУ імені О.О. Богомольця є першою державною установою, що отримала обладнання для CAD/CAM у стоматології та програмне забезпечення Exocad.

На базі лабораторії здійснюється комп’ютерне моделювання та виготовлення методом 3D-друку різноманітних конструкцій для використання у щелепно-лицевій хірургії та ортопедичній стоматології.

На базі лабораторії реалізовано повний цикл планування дентальної імплантації та виготовлення навігаційних хірургічних шаблонів.

На базі лабораторії впроваджено технологію виготовлення безметалових зубних протезів методом пресування кераміки.

Співробітники лабораторії комп’ютерного моделювання та цифрової стоматології беруть участь у реалізації наукової співпраці із НТУУ КПІ імені Ігоря Сікорського відповідно до міжуніверситетського договору з НМУ імені О.О. Богомольця.

Відповідно до звернення завідувача кафедри щелепно-лицевої хірургії та хірургічної стоматології співробітниками лабораторії спільно з одним із співробітників кафедри було виконано фрагмент дисертаційної роботи, пов’язаний із прорахунком об’ємів верхньощелепних пазух пацієнтів до та після оперативних втручань.

На базі лабораторії проводиться сканування моделей щелеп з метою створення електронного 3-D атласу зубо-щелепних аномалій та деформацій.

22 червня 2018 року у вечірньому випуску ТСН на телеканалі 1+1 був показаний сюжет про лабораторію комп’ютерного моделювання та цифрової стоматології СМЦ НМУ імені О.О. Богомольця.

Технології 3D-друку на службі у медицини. Частини обличчя нині виготовляють на спеціальних принтерах. Нові технології дозволяють хірургам допомогти тим людям, які раніше не мали шансу на відновлення. Нині у стоматологічному центрі Національного медуніверситету зроблено понад 30 операцій. На принтерах випікаються титанові суглоби, щелепи і частини обличчя, які потім заміняють уражені кістки.

Випуск ТСН. 19:30 за 22 червня 2018 року