Поради психолога

Дорогі майбутні колеги!

Стоматологічний факультет щиро вітає Вас з початком навчання! Здобування освіти в медичному ВНЗ є одним з найскладніших, але, в той же час, це найкраща школа дорослого життя. Але лише від вас залежить успішне її проходження. А ми, як фахівці і галузі психічного здоров’я підготували декілька порад, які, сподіваємось, не лише допоможуть вам на вашому освітньому шляху, а і підтримають вашу активність, хороше самопочуття і збережуть психічне здоров’я.

  1. Беріть на себе відповідальність за своє життя. Одразу слід усвідомити, що лише ви відповідальні за своє студентське життя, як і за життя в цілому. Закінчились шкільні роки, де вам допомагали вирішувати проблеми ваші батьки, класні керівники, вчителі, де можливість бути виключеним зі школи майже дорівнювала нулю. Тому потрібно чітко виділити основні пріоритети в своєму житті, встановити короткострокові та довгострокові цілі і крок-за-кроком до них прагнути. При цьому запорукою успішного закінчення ВУЗу є визначення пріоритетною метою саме набуття знань та навичок.
  2. Не пропускайте заняття без поважних причин. Чи хотів би хтось лікуватися у фахівця, котрий має прогалини в своїх знаннях, вміє діагностувати та лікувати не всі хвороби через те, що пропустив цю тему? Переконані, що ні. Саме тому відпрацювання всіх без винятку пропущених занять та двійок є необхідним. Намагайтеся не пропускати заняття без вагомих на те причин, а якщо пропустили, то постарайтеся відпрацьовувати якомога швидше, не відтягуючи на кінець семестру та не накопичуючи їх. Велика кількість боргів є великим стресором для студента та часто стає причиною відрахування. При цьому завжди пам’ятайте, що підсвідомо викладач краще ставиться до студентів котрі не пропускали заняття.
  3. Обов’язково навчіться основам тайм-менеджменту. Окрім навчання та підготовки до занять студентське життя обов’язково має майоріти яскравими барвами: відпочинком, розвагами, вечірками та зустрічами. Однак слід ефективно розподіляти свій час і тоді можливо встигнути все. Також варто  себе налаштувати і на те, що пари в університеті довші і складніші за уроки в школі і правильний розподіл зусиль протягом дня дозволить краще працювати увазі, пам’яті, мисленню.
  4. Вчіться самостійно працювати з джерелами отримання фахової інформації. Програма навчання в ВУЗі переважно складається з самостійної роботи. Тому вміння правильно опрацьовувати джерела інформації стає чи не найважливішою запорукою успішного навчання. Також це допоможе сформуватися навичці самоосвіти, котра є просто необхідною для зайняття гідного місця в професійній спільноті.
  5. Володійте інформацією про викладачів і представників адміністрації. Одним з провідних компонентів навчального процесу є міжособистісна комунікація між студентом і викладачем. При цьому володіння інформацією про індивідуальні особливості один одного можуть суттєво поліпшити їх спілкування між собою.
  6. Виділіть найважливіші для вас дисципліни. Засвоїти весь об’єм інформації котрий входить до навчальної програми надзвичайно складно. Однак існує ціла низка дисциплін які є складними і надзвичайно важливими для майбутньої професії і фахового зростання. Чітко виділивши для себе ці дисципліни ви зможете диференційовано підходити до вивчення і зекономити час на підготовку.
  7. Приймайте участь в позааудиторному житті університету. По-перше – це цікаво, по-друге – це допоможе вдосконалювати різноплановість вашої особистості, по-третє – це можливість розкрити в собі науковий, громадський, спортивний чи артистичний потенціал. Це зробить вас відомими серед студентського загалу, що може суттєво полегшити ваше спілкування як з колегами, так і з викладачами.