ВІЗИТ СПІВРОБІТНИКІВ СТОМАТОЛОГІЧНОГО МЕДИЧНОГО ЦЕНТРУ І СТОМАТОЛОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ ДО КИТАЙСЬКОЇ НАРОДНОЇ РЕСПУБЛІКИ

Підписання угоди стало закономірним результатом системної роботи співробітників стоматологічного факультету, Стоматологічного медичного центру та відділу міжнародних зв’язків НМУ. Так, в червні 2016 року проф. Наталія Біденко (декан стоматологічного факультету, професор кафедри дитячої терапевтичної стоматології та профілактики стоматологічних захворювань) і доцент Олександр Грибан (кафедра ортопедичної стоматології) взяли участь в Медичному форумі синьцзянського шовкового шляху, що проходив у місті Урумчі, провели перемовини із адміністрацією стоматологічного факультету та стоматологічної клініки м. Урумчі. У травні 2017 року китайська делегація на чолі з директором стоматологічної клініки м. Урумчі пані Не Бень відвідала Стоматологічний медичний центр НМУ. У ході перемовин було узгоджено основні положення майбутньої угоди та отримано запрошення для візиту делегації НМУ в Китай.

Окрім підписання угоди, під час візиту українські вчені взяли участь в черговому Медичному форумі синьцзянського шовкового шляху, де представили доповіді, присвячені останнім досягненням в галузі регенеративної медицини та тканинної інженерії, комп’ютерному моделюванню та профілактиці ускладнень при встановленні дентальних імплантатів. Доповіді викликали жваве обговорення і отримали високу оцінку китайських колег. Під час форуму було проведено зустрічі з Президентом асоціації стоматологів Гонконгу паном Cheung Tat Leung, представниками стоматологічних факультетів м. Урумчі, Гуанчжоу, Пекіна, керівниками стоматологічних клінік і представниками Уряду м. Урумчі та Сіньцзян-уйгурского автономного району.

                

Делегація НМУ імені О.О. Богомольця відвідала центральну стоматологічну клініку м. Урумчі, де українські стоматологи ознайомились з особливостями роботи електронної реєстратури та системи електронного документообігу, що вже кілька років ефективно працює в клініці. Цей досвід є дуже корисним в зв’язку із впровадженням подібної системи в СМЦ НМУ, що заплановано на вересень цього року. Співробітники НМУ також відвідали низку приватних стоматологічних клінік, де ознайомилися з організацією їх діяльності, упровадженням нових технологій, проаналізували форми приватно-державного партнерства, що реалізуються в КНР, провели консультації хворих і поділилися українським досвідом організації роботи університетських стоматологічних центрів. Китайськи колеги отримали запрошення відвідати НМУ наступного року. Обидві сторони висловили велику зацікавленість у подальшій співпраці та погодили конкретні форми спільної діяльності на наступний 2018 рік.