ТРЕТЬОКУРСНИКИ РОБЛЯТЬ ПРАКТИЧНІ КРОКИ ДО ФАХУ СТОМАТОЛОГА

На стоматологічному факультеті НМУ з великим бажанням очікували повернення студентів до Медичного стоматологічного центру. Хоча очні заняття ще не відновилися в повному обсязі, але сьогодні в симуляційних кабінетах щоденно відпрацьовують практичні навички студенти третього курсу.

Декан стоматологічного факультету, професор Н.В.Біденко зазначила, що до цього заходу відповідально готувалися: забезпечили фантомний клас необхідним обладнанням та витратними матеріалами, склали графік роботи підрозділів факультету та підготували списки студентів для відпрацювання практичних компетентностей.

Протягом тижня, щоденно змінюючи один одного, працюють із студентами викладачі різних профільних кафедр. Ми побували у Медичному стоматологічному центрі, коли із студентами відпрацьовували практичні навички викладачі кафедри хірургічної стоматології, очолюваної член-кореспондентом НАМН України професором В.О.Маланчуком. Доцент О.О.Астапенко та асистент С.Ю.Вефелев навчали студентів на фантомах оволодівати навичками проведення провідникової анестезії на нижніх і верхніх щелепах, правильно визначати хірургічні інструменти для кожної групи зубів та відпрацьовувати алгоритми їхнього видалення. Олена Олексіївна відзначила студентів Дмитра Карпенка та Анастасію Кулик, які проявили ґрунтовні знання базових дисциплін – анатомії, топографічної анатомії, фізіології та продемонстрували знання доклінічної підготовки роботи з пацієнтами.

Третьокурсники роблять тільки перші практичні кроки до фаху. На факультеті докладають всіх зусиль, щоб у зв’язку із карантином надолужити втрачений час і залучити до практичного навчання усіх майбутніх стоматологів.