СТОМАТОЛОГІЧНИЙ ФАКУЛЬТЕТ – НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС ТРИВАЄ

На перший погляд у Стоматологічному медичному центрі НМУ життя зупинилося. Немає звичної студентської метушні, прийому хворих, але попри все це на всіх кафедрах стоматологічного факультету триває навчальний процес. Так, саме на організацію та проведення дистанційного навчання спрямовано всі зусилля деканату і співробітників кафедр.

В окремих кабінетах викладачі перед монітором комп’ютера емоційно та переконливо спілкуються з майбутніми стоматологами. На столі знаходяться навчальні журнали, посібники, методичні розробки, різне стоматологічне приладдя. А в кабінеті декана факультету професори Н.В. Біденко та А.В. Борисенко працюють над підготовкою підсумкової науково-практичної конференції II-го туру англомовного Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт за спеціальністю «Стоматологія». Конференція запланована на 28 квітня і проходитиме в онлайн форматі за підтримки відділу наукової роботи студентів НМУ. Чимало зусиль для проведення заходу доклали співробітники кафедри терапевтичної стоматології. Вони провели рецензування робіт, організували план роботи журі. У конференції візьмуть участь студенти Києва, Вінниці, Полтави та державного закладу «Луганський державний медичний Університет», який знаходиться сьогодні у місті Рубіжне.

На кафедрі ортопедичної та хірургічної стоматології у віддаленому режимі проходили практичні заняття із студентами згідно графіку навчального процесу. Так, доцент Р.В. Симоненко спілкувалася із третьокурсниками на тему бюгельного протезування. Заняття проходило у форматі відеоконференції, в ній взяли участь всі студенти третьої підгрупи. Цього разу відзначилася Марія Розумна, яка звернула увагу своїх співрозмовників на необхідність якісного дотримання технологічного процесу на всіх етапах виготовлення і встановлення бюгельного протезу. Ангеліна Чумак доповнила дискусію цікавою презентацією на платформі Neuron. Майбутній стоматолог розповіла про еволюцію бюгельного протезування та про наявність сучасних альтернативних конструкцій.

Не менш цікаво відбувалося спілкування із п’ятикурсниками у доцента цієї ж кафедри В.С. Скібіцького. Вадим Станіславович вів розмову із випускниками на тему заміщення часткових дефектів зубних рядів металокерамічними незнімними протезами. Це була четверта зустріч викладача із студентами, тому відчувалося, що усі добре опанували формат дистанційного  навчання і  спілкування мало справжній фаховий характер.

Не оминули ми кабінети кафедри хірургічної стоматології, яку очолює професор В.О. Маланчук. Тут проходив підсумковий модульний контроль  серед п’ятикурсників. Студенти дистанційно виконували тестові завдання, а під час вирішення ситуаційних задач, ставили попередній діагноз, призначали додаткові обстеження і пропонували свої версії тактики лікування того чи іншого захворювання. Всі студенти того дня успішно склали ПМК. Екзаменатори професори В.О. Маланчук, О.С. Воловар та доцент Т.В. Добрий-Вечір оцінили знання студентів високими балами.

Це був один із звичайних днів життя Стоматологічного медичного центру. Незважаючи на карантин, у цьому навчальному підрозділі, так як і у всьому Університеті, навчальний процес триває.