ТРИВАЄ АТЕСТАЦІЯ ВИПУСКНИКІВ СТОМАТОЛОГІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ

Із трьох важливих розділів дитячої стоматології: терапевтичної, хірургічної та ортодонтичної – розпочалась онлайн-атестація випускників стоматологічного факультету. Головна відповідальність за проведення екзаменаційної компанії лежить на комісії, яку очолює професор О.В.Савичук. У її складі – знані в стоматологічній галузі вчені, викладачі нашого Університету: проректор з науково-педагогічної та виховної роботи професор О.А.Канюра, член-конеспондент НАН України, професор В.О.Маланчук, декан факультету, професор Н.В.Біденко, завідувач кафедри ортопедичної стоматології професор В.П.Неспрядько.

Голова екзаменаційної комісії професор О.В.Савичук відзначив велику підготовчу роботу, проведену працівниками деканату. Вони потурбувалися про організацію атестації, подбали про її технічне забезпечення (важливо відзначити оперативну допомогу з боку Адміністрації Університету стосовно технічної підтримки іспиту). Добре слово на адресу деканату ми також почули від декана факультету підготовки іноземних громадян О.І.Парфьонової. Оксана Ігорівна зазначила, що в цьому році 40 студентів-іноземців є випускниками стоматологічного факультету. Напередодні спільно працівники обох деканатів провели кропітку організаційну роботу. Сьогодні слово за вітчизняними та іноземними студентами, які демонструють рівень своєї фахової компетентності.

Екзаменують випускників викладачі п’яти випускаючих кафедр. Почергово, згідно з маршрутними листами, студенти викликаються на зв’язок із кожним викладачем і дають відповіді на теоретичні і практичні питання з кожної дисципліни. Так, екзаменаторів з дитячої терапевтичної стоматології цікавлять знання та вміння студентів визначати чинники ризиків стоматологічних захворювань, їх діагностику та тактику проведення лікувальних маніпуляцій у дітей різного віку. Особлива увага приділяється індивідуальному підходу до призначення профілактичних заходів заради збереження стоматологічного здоров’я дітей.

Ортодонти звертають увагу студентів на володіння методикою діагностики зубо-щелепних аномалій та деформацій, на вміння визначати дефекти зубних рядів та коронкової частини зуба. Незалежно від спеціалізації, майбутні стоматологи повинні вміти вчасно розпізнавати ортодонтичні проблеми у дітей, щоб запобігти формуванню стійких аномалій.

У дитячих хірургів – свої вимоги до знань випускників. Із цього розділу іспиту студенти демонструють теоретичні і практичні навички згідно з освітньо-кваліфікаційними характеристиками, зокрема обирають необхідні інструменти та описують алгоритм дії у кожній хірургічній ситуації, оцінюють результати додаткових методів дослідження та визначають попередній діагноз.

Також під час атестації студенти демонструють вміння діяти при невідкладних станах: розповідають, як зупинити кровотечу, демонструють дії лікаря при серцево-легеневій реанімації та при гіпертонічній кризі чи анафілактичному шоці. Загалом перші дні атестації показали, що переважна більшість випускників добре володіє необхідним арсеналом стоматологічних знань і практичних навичок і готові до самостійної роботи.