ВІЗИТ ПРОФЕСОРА АНДРЕАСА НЕФФА (НІМЕЧЧИНА) ДО НАЦІОНАЛЬНОГО МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ

27-28 грудня 2018 року на запрошення відділу міжнародних зв’язків НМУ імені О.О.Богомольця відвідав видатний щелепно-лицевий хірург професор університету міста Марбург Андреас Нефф. Професор Нефф є  визнаним в Європі і світі фахівцем в галузі лікування травматичних ушкоджень скронево-нижньощелепного суглоба, його класифікація і протоколи лікування даного виду травми прийняті Європейськими фаховими асоціаціями (SORG, AOCMFS) як стандартні. Він є розробником багатьох сучасних методів остеосинтезу суглобової голівки та відповідних систем фіксації.

Під час візиту професор Нефф відвідав Стоматологічний медичний центр НМУ імені О.О.Богомольця та Центр щелепно-лицевої хірургії і стоматології Київської обласної клінічної лікарні, що є базою кафедри стоматології Інституту післядипломної освіти НМУ імені О.О.Богомольця. 27 грудня професор Нефф прочитав лекцію на тему: «Переломи виросткового відростку нижньої щелепи: хірургічні доступи,стратегія та вибір оптимального методу фіксації» для студентів, лікарів-інтернів,співробітників профільних кафедр НМУ та Стоматологічного медичного центру. Лекція професора із можливістю інтерактивного обговоренням клінічних випадків та дискусійних питань викликала значну зацікавленість аудиторії.

28 грудня Андреас Нефф провів майстер клас і взяв участь у круглому столі з питань хірургії скронево-нижньощелепного суглоба з обговоренням проблем діагностики, лікування та стратегії ведення пацієнтів, демонстрацію клінічних випадків. Професор Нефф високо оцінив рівень підготовки українських фахівців у даній сфері і наголосив про необхідність подальшої співпраці та обміну досвідом між німецькими та українськими щелепно-лицевими хірургами. Співробітники НМУ отримали запрошення відвідати щелепно-лицеві клініки Німеччини. Крім того, в ході візиту було досягнуто домовленості про подальшу співпрацю в науковій і освітній діяльності між НМУ імені О.О.Богомольця і Університетською клінікою м. Марбург.

Колектив Стоматологічного медичного центру та кафедри стоматології щиро вдячні співробітникам відділу міжнародних зв’язків та адміністрації Університету за сприяння в організації візиту та підтримку ініціатив в галузі міжнародної співпраці.