ЛЕКЦІЙНИЙ СЕМІНАР ЩЕЛЕПНО-ЛИЦЕВИХ ХІРУРГІВ З БРАЗИЛІЇ В РАМКАХ ПРОЕКТУ “ПОСМІШКА УКРАЇНИ”

2 лютого 2017 року в лекційній аудиторії Стоматологічного медичного центру Національного медичного університету імені О.О. Богомольця відбувся лекційний семінар фахівців щелепно-лицевої хірургії з Бразилії для викладачів, інтернів та студентів старших курсів університету.

Візит ортодонта та хірурга – Сауло Борхеса та Серхіо Ліма проходить в рамках проекту «Посмішка України». Це спільний проект започаткований НМУ імені О.О. Богомольця, Університетом Сан Пауло (Бразилія) та Університетом Ітауни (Бразилія) за підтримки благодійної організації Ротарі. Проект полягає в тому, що провідні бразильські хірурги, які займаються лікуванням дітей із деформаціями та вродженими вадами щелепно-лицевої ділянки і, зокрема, незрощенням піднебіння та верхньої губи приїжджають в Україну, щоб долучитися до надання допомоги пацієнтам нашої держави через різке зростання кількості цих патологій.

За словами директора Стоматологічного медичного центру НМУ, професора Андрія Копчака, така співпраця – це унікальний обмін досвідом, адже гості з Бразилії представляють провідний Центр реабілітації пацієнтів з краніо-фаціальними аномаліями «Centrino» в Бауру (Бразилія), діяльність якого спрямована на лікування дітей з вродженими вадами від народження до дорослого віку та повної реабілітації. «В центрі реалізовано мультидисциплінарний підхід – педіатри, лори, офтальмологи, нейрохірурги, логопеди, пластичні хірурги, стоматологи залучені, щоб лікувати таких пацієнтів. В університеті теж реалізується такий міждисциплінарний підхід, тому й для нас дуже цікавий й організаційний та клінічний досвід роботи колег з Бразилії», – наголосив професор Андрій Копчак.

Під час семінару Сауло Борхес та Серхіо Ліма прочитали лекції. Теми доповідей стосувались ортогнастичної хірургії – хірургії на кістках обличчя, яка спрямована на корекцію прикусу, зміну форми розмірів щелеп і приведення їх до оптимальної анатомічної норми. Прикус пацієнтів із вадами кардинально відрізняється, тому без надскладних хірургічних втручань не обійтись. В Стоматологічному медичному центрі НМУ теж успішно проводять такі надскладні операції, тому обмін досвідом з іноземними колегами лише покращуватиме їхню якість та результати.

За словами координатора проекту «Посмішка України» в університеті, завідувача кафедри хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку, професора Людмили Яковенко в рамках співпраці передбачено навчання та підготовка студентів, лікарів, стоматологів та ортодонтів, їхнє стажування в клініках Бразилії, обмін досвідом, участь в конференціях, клінічній та науковій роботі. «Це проект, завдяки якому ми і вчимося, і навчаємо, беремо участь в надскладних операціях, готуємо до видання спільні роботи та презентуємо свої здобутки», – зауважила Людмила Яковенко.

На сьогоднішній день – це реальна співпраця в освітній галузі, в клінічній роботі і обмін досвідом не лише на слайдах, а й в операційній з демонстраціями, клінічними розборами, плануванням. Тривають практичні домовленості і про наукову співпрацю. Проект має гуманітарний аспект, адже в ньому беруть участь й пацієнти соціально-незахищені, інваліди, яких безкоштовно оперують спеціалісти високого міжнародного рівня.

Після семінару відбулася робоча зустріч ректора університету, професора Катерини Амосової з бразильськими колегами. Учасники говорили про розширення меж співпраці в рамках угод між університетами.

Нагадаємо, це вже другий візит бразильських фахівців в Україну. Проект «Посмішка України» розширюється із залученням нових кафедр та спеціалістів НМУ.