Інноваційні технології

Сьогоденне життя ставить перед лікарями амбіційні задачі. Фахівці сучасних клінік як найраціональніше використовують час пацієнта і свій час за рахунок максимально ефективної діагностики, прогресивного стоматологічного лікування та швидкої реабілітації після складних маніпуляцій.

Використання інформативних, достовірних і одночасно безпечних методів лікування тканин щелепно-лицевої ділянки визначає рівень провідної української стоматологічної клініки. Одним з пріоритетних напрямів є застосовування неівазивних методів, які можливо вживати у людей різного віку, включаючи дітей, осіб похилого віку та вагітних жінок. Одним з таких є лазерне випромінювання що для лікування стоматологічних захворювань.

Стоматологічний медичний центр НМУ імені О.О.Богомольця обладнаний трьома найсучаснішими апаратами лазерної терапії.

1. Малий фізіотерапевтичний комплекс Scorpion Dental Optima. Однією з його складових є напівпровідниковий лазерній апарат, який випромінює лазерне світло в червоній ділянці видимого діапазону спектра. Лікар має можливість змінювати потужність та частоту випромінювання, час впливу, що значно покращує його терапевтичну ефективність. Використовуючи апарат Scorpion Dental Optima було проведено клінічну частину двох дисертаційних та однієї магістерської роботи. Методики лікування запатентовані та впроваджені в лікувальну практику Стоматологічному медичному центрі НМУ імені О.О.Богомольця та інших стоматологічних клінік України. Натепер використовується в комплексному лікуванні больового синдрому щелепно-лицевої ділянки, герпетичного стоматиту, червоного плескатого лишаю, невропатій системи трійчастого та лицевого нервів, тощо.

2. Апарат магніто-іч-лазерний терапевтичний Мілта-Ф-8 01. Апарат обладнаний сенсорним дисплеєм, на якому задається потужність випромінювання, частота коливань та тривалість процедури залежно від захворювання. Лазерне випромінювання в інфрачервоній ділянці підсилюється магнітною складовою апарату, що збільшує глибину проникнення випромінювання. Особливістю інфрачервоного лазерного випромінювання є можливість використанні в першу добу після хірургічного втручання, що поширює перелік нозологій і на хірургічну патологію, а саме: травматичні та запальні періостити зубів, м’язова контрактура, абсцеси та флегмони щелепно-лицевої ділянки. Використання інфрачервоного лазерного випромінювання призводить до зниження больового синдрому, зменшення набряку та збільшення відкривання рота.

3. Стоматологічний діодний лазер Elexxion Claros Pico. Сенсорний дисплей апарату із схематичними позначками різних режимів роботи спрощує роботу лікаря по вибору параметрів впливу. Апарат застосовується в ендодонтії, пародонтології та хірургії. Фотодинамічна терапія із використанням апарату доцільна при лікуванні хейлітів. В комплектацію апарату входять відповідні насадки, апарат укомплектований захисними окулярами для лікаря та хворого. Хірургічні маніпуляції за допомогою апарату Elexxion Claros Pico дозволяють проводити амбулаторні операції на м’яких тканинах порожнини рота та шкіри обличчя: корекцію ясенного краю, видалення папілом та фібром, гіпертрофічних папіліту та пульпіту, френулотомії вуздечок губ та язика, тощо.

Керівництво Стоматологічного медичного центру НМУ імені О.О.Богомольця постійно піклується про впровадження найсучасніших методик лікування стоматологічних хворих та покращує матеріально-технічну базу всіх підрозділів Центру.