Фізіотерапевтичне відділення

   Значкова Олена Аркадіївна – лікар-стоматолог-терапевт без категорії

Протівень Микола Федорович Лікар-стоматолог-терапевт без категорії

   Сироїшко Маріана Василівна – лікар-стоматолог-терапевт без категорії

   Ноженко Валерій Володимирович – лікар-стоматолог-терапевт вищої категорії

   Сокол Олена Михайлівна – лікар-стоматолог-терапевт вищої категорії

   Барабаш Наталія Міколаївна – медична сестра 1 категорії

   Бондар Галина Степанівна – медична сестра вищої категорії

   Горчинська Наталія Георгіївна – медична сестра фізіотерапевтичного кабінету вищої категорії

Панасюк Раїса Олексіївна Молодша медична сестра

Опанасенко Наталія Анатоліївна Молодша медична сестра

   – Сивак Ірина Іванівна – старша медична сестра

 

Фізіотерапія

Безсумнівна перевага фізіотерапії перед іншими методами лікування – її висока ефективність. Раціональне поєднання медикаментозної терапії і фізичних факторів стимулює важливі біохімічні процеси в організмі, скорочує час лікування, прискорює загоєння ран, впливає місцево на патологічний процес, нормалізує обмінні процеси.

В нашому фізіотерапевтичному відділенні використовується індивідуальний підхід до кожного пацієнта , з урахуванням показань та протипоказань .

 

                                              Загальні показання

 

·         Хронічні запальні процеси

·         Гінгівіти

·         Пародонтити

·         Пародонтоз

·         Артроз, артрит

·         Рубці

·         Посттравматичні стани

·         Альвеоліт

·         Періостит

·         Остеомієліт

·         Перикоронарит

·         Переломи

·         Лімфаденіт

·         Глоссалгія

·         Невралгія, неврити

·         Захворювання слинних залоз

·         Дитяча стоматологія(початковий карієс)

·         Профілактика карієсу

·         Гіпоплазія

·         Ендемічній флюороз

·         Патологічна стертість

·         Підвищена чуттєвість зубів(гіперестезія)

·         Ерозія емалі

·         Хронічні періодонтити

·         Ускладнення після пломбування каналів

·         Стоматити

·         Червоний плескатий лишай

·         Пухирчатка

·         Багатоформна ексудативна еритема

·         Герпес

 

 

                                          Методи фізіотерапевтичного лікування:

  • Фонофорез. Метод введення лікарських препаратів за допомогою ультразвуку. Покращує кровообіг, насичує тканини киснем, омолоджує, регенерує клітини, зменшує набряк.
  • УВЧ-терапія. Використовується с для лікування періодонтиту, періоститу, захворювання ясен. Завдяки електричному струму ультрависокої частоти в клітинах нормалізуються обмін речовин, поліпшується кровообіг в тканинах , зменшується набряк. Стимулює захисні сили організму, має антибактеріальний і знеболюючий ефект.
  • СВЧ-терапія. Викликає локальне нагрівання тканин на глибині кількох сантиметрів. Крім покращення кровопостачання і трофіки тканин має імуностимулюючу, протизапальну, антиалергічну дію.
  • Аерозольтерапія. Введення лікарських речовин інгаляційними апаратами. Принцип роботи яких полягає в розпиленні лікарських речовини під тиском зжатого повітря ( або кисню)  на маленькі частинки , які здатні  глибоко проникати в тканини. За допомогою аерозолю можна вводити протизапальні, некролітичні, протикандидозні, противірусні, антибіотики, кератопластичні препарати, вітаміни.
  • Електрофорез. Цей метод дозволяє вводити в організм лікарські препарати, використовуючи електричний струм малої сили . В результаті ліки накопичуються безпосередньо в місці запалення. Електрофорез позитивно впливає на біологічні процеси в тканинах , покращує кровопостачання, лімфовідтік. Володіє знеболюючими та протизапальними властивостями.  При гіперестезії емалі, з метою  профілактики карієсу, при множинному карієсі застосовується фтор і кальцій ці препарати вводяться методом електрофорезу
  • Дарсонвалізація. Метод електротерапії заснований на використанні змінного імпульсного струму. Він володіє протизапальною та знеболювальною дією, покращує трофіку тканин пародонту і циркуляцію крові, підвищує еластичність судинних стінок. Метод ефективний при пародонтиті,  періодонтиті , папіліті, альвеоліті.
  • Лазер-терапія. Цей метод терапіі заснований на застосуванні низькоинтенсивного лазерного випроміннювання інфрачервоного діапазону. Володіє протизапальною, знеболюючою, бактерицидною і бактеріостатичною дією. Має протинабрякові, тромболітичні властивості, прискорює загоєння  ран.
  • Гідротерапія. Зрошення порожнини рота різними рідинами, насиченим газом, або водним розчином  лікарських препаратів. У результаті дії гідротерапії одночасно відбувається подразнення рецепторного апарата, капілярів і проявляється аерозольна дія лікарських препаратів.

  Фізіотерапія демонструє швидкий результат, добре переноситься пацієнтами. Процедура триває від 1 до 10 хвилин в залежності від призначеного фізичного фактору. Лікування триває від 5 до 10 сеансів.